Pokojovky

Tři mladé dámy daly dohromady své mnoholeté zkušenosti s pěstováním pokojových rostlin a vznikla tato překrásná kniha! Nečekejte nudnou popisnou publikaci o rostlinách a jejich péči. Pokojovky jsou, zdá se, velmi inovativní svým srozumitelným popisem a cennými pěstitelskými radami. Autorky to vzaly pěkně popořádku, takže první kapitola začíná výběrem rostlinek a přes pěstování, tipy, jednotlivé popisy a možné „nemoci pokojovek“ se čtenář dostane až k vlastnoruční výrobě terária či makramé.RECENZE Z POHLEDU KARLY

Když se mi Pokojovky dostaly poprvé do rukou, tak jsem nahlas řekla jen „wow“. Už samotný obal je překrásný, líbí se mi zejména nenápadný titulek, který je napsaný leskle na matném podkladu. Další velmi originální detail jsou dvě velmi praktické záložky. O fotografiích ani nemluvím, jsou skvostné. Co se týče obsahu, tak mě nadmíru zaujal jazyk, kterým je kniha napsána. Měla jsem chvílemi pocit, že sedím na kafi s kamarádkou a vyprávíme si o rostlinkách. Tento milý a přátelský styl psaní dodává knize jisté kouzlo, které jsem do této doby u podobných publikací nezaznamenala. A to mi věřte, že já jich měla v ruce mnoho. Moje babička a mamka vždycky byly milovnice rostlin, květin, skalek a vlastně bych je nazvala jako „obdivovatelky flory“. Proto i já mám tento poděděný vřelý vztah k pěstování a rostlinstvu. Po přečtení jsem měla pocit, že musím běžet do květinářství a pořídit si nové přírůstky. Hlavně jsem zjistila, že, co se týče pěstování, dělám spoustu věcí špatně.


RECENZE Z POHLEDU SABINY


Pokojovky sleduji na doporučení kamaráda už asi dva roky. Do té doby jsem se o rostlinky příliš nezajímala, protože u nás doma květinám nikdo ‚nefandil‘ a vše, co jsme dostali, za chvíli odešlo. Ale až Instagram pokojovek mi ukázal, jak krásné pokojovky lze doma mít se správnou péčí. Do svého pražského bytu jsem si postupně začala kupovat nenáročné rostliny. Už mám v hlavě i wish list dalších must have květin a myslím, že díky knize se pustím i do těch náročnějších na péči. Kniha od holek z Pokojovek mě dostala už samotným obalem, je krásný a elegantní. To samé platí i o fotografiích vevnitř. Kniha představuje soubor rad a tipů, jak o vaše pokojové rostliny správně pečovat. Nechybí ani podrobný popis jednotlivých rostlinek a co které rostlince svědčí. Oceňuji také obecné rady ohledně hnojení, množení a škůdců. Dílo je psané srozumitelným jazykem a vše je krásně vysvětleno, takže i ti, co jsou pokojovkami nepolíbení, budou vědět, jak si namnožit marantu, nařízkovat monsteru a co dělat, když se na milované rostlince objeví lístek s hnědými skvrkami.


Ani jedna z autorek nemá vystudovaný tento obor a to nám naopak přijde naprosto skvělé, že se takhle holky z marketingu dostaly až ke své vášni, nastudovaly si všechno samy a dokázaly napsat celou knihu. Naprosto nám to sedí i s naší primární myšlenkou založení Červené propisky, a to je vyvolat v lidech touhu po studiu/učení i po škole.


Závěrem bychom chtěly poděkovat Anet, Rozi a Zuz za poskytnutí této překrásné knihy, naprosto předčila naše očekávání.

Populární příspěvky z tohoto blogu

O NÁS

Tituly: Jak koho oslovovat?

KOREKTURA