Vyšel náš první diář na rok 2023!

Možná jste na sítích už postřehli, že jsme milovnice psacích potřeb, různých notesů, zápisníčků a samozřejmě i tištených diářů. Papírnictví je pro nás něco jako hračkářství pro děti. Letos jsme v nakladatelství předložily návrh na vzdělávací diář. Ten byl okamžitě schválen a my se pustily do vytváření obsahu. Ilustrace opět zpracovala naše úžasná Anička Macková, která nám slíbila, že se s námi pustí do každého budoucího projektu. Po třech knihách jsme už tak sehrané, že bychom to s nikým jiným asi nezvládly.

Diář je strukturovaný následujícím způsobem:

  1. týden – pranostika, etymologie názvu měsíce,
  2. týden – perlička,
  3. týden – vysvětlení jevu z předchozího týdne,
  4. týden – diktát.
Diář je na kalendářní rok 2023, vyjde však v září, abyste měli dostatek času si ho pořídit nebo ho pořídit někomu pod stromeček. Na začátku nechybí knižní výzva, knižní wishlist, roční plánovač, místo na zapsání přečtených knih. Před každým měsícem je měsíční plánovač a to-do list, na konci měsíce máte místo na poznámky.

Jako takovou třešinku na dortu jsme vybraly několik desítek zajímavých dnů. Den dětí a Den matek zná každý, ale proč si třeba neužít i Den čokolády? Výlet si můžete naplánovat na Den otevřených dveří památek v ČR a na Den učitelů můžete potěšit svého oblíbeného kantora malým dárečkem. Na Den včel si můžete udělat výlet k nejbližšímu včelaři a podpořit ho zakoupením medu. Těch nápadů je tolik, necháme to na vaší fantazii. Budeme moc rády, když nám napíšete, jak jste konkrétní „speciální“ den prožili. Nebo nás můžete označit na sociálních sítích.

Dalším naším požadavkem byla gumička, která vám zajistí ochranu. Diář se vám díky ní v kabelce/tašce neotevře. Rovněž jsme dbaly na to, aby nebyl víkend „šikanovaný“. V některých diářích má sobota a neděle mnohem menší okénka než zbylé dny. A přitom my osobně máme na víkendy tolik plánů! Na odpočinek i zábavu nesmíme zapomínat, proto nám přišlo fajn nechat sobotě i neděli stejné okénko.


Níže máte malou ochutnávku. Doufáme, že jste z diáře stejně nadšení jako my! Diář už je v prodeji. Objednat si ho můžete pod tímto odkazem.

S láskou k češtině

Karla a Sabina 

Oblíbené příspěvky

O NÁS