Kurz „Práce s textem“

Obsáhlý online kurz, díky kterému vyšperkujete své texty

Vytváříte prezentace, studijní materiály, píšete články nebo texty na sociální sítě? Často nevíte, jaké obraty volit? Chcete se v psaném projevu zlepšit? Máte pocit, že se do vět zamotáváte? Přihlaste se na náš kurz, který vám nejen pomůže zlepšit psaný projev, ale také vám odhalí, jak si ulehčit při vytváření textů práci.


Pro koho je kurz vhodný

Pro všechny, kteří pracují s texty a nemají v plánu se živit korekturami (na to máme jiný kurz, viz tento odkaz). Konkrétně to mohou být: redaktoři, copywriteři (tvůrci marketingových a produktových textů), personalisté, náboráři, influenceři, titulkáři, překladatelé, administrativní pracovníci apod.


Co vás čeká

 • 2 výukové hodiny + diskuze 
 • zapojení účastníků (dobrovolné sdílení zkušeností)
 • prezentace a výukové materiály ke stažení
 • praktické příklady z praxe
 • hledání ve zdrojích
 • ulehčení práce 
 • nejčastější chyby
 • kvíz a checklist

Obsah

 1. výuková hodina: zdroje, typy textů, první kroky, práce s textem
 2. výuková hodina: komplikovanější větné vazby, pleonasmus, opakující se slova, jednoznačnost sdělení, cílová skupina, efektivita
 3. + práce na doma: nastudování materiálů a velký kvíz

Cena kurzu

1.000 Kč včetně DPH

Propojíme se online přes Google Meet, je tedy nutné mít e-mailovou adresu na platformě Gmail.


Víkendový kurz

sobota 3. srpna od 10.30 do 13.00 hod.

Závazná přihláška zde.


Nabízíme také kurz TYPOGRAFIE. Pro více informací klikněte ZDE.


Něco málo o nás

Jsme dvě kamarádky, Karla a Sabina. Studovaly jsme češtinu a už 10 let pracujeme s rozličnými texty. Rukama nám jich prošly tisíce (od marketingových přes odborné až po beletrii). Kromě korektur a psaní knih vytváříme texty na sociální sítě. Pro naši tvorbu je typická hravá a jednoduchá forma. Věříme, že vám čeština nemusí komplikovat život. Během pěti let od založení Červené propisky se nám mnohokrát potvrdilo, že se z nemilovníků češtiny mohou stát milovníci. O tom píšeme i ve svých populárně-naučných publikacích.

Tento kurz vznikl na základě narůstající poptávky. Nechtěly jsme však nic uspěchat, a proto jsme několik měsíců zaznamenávaly dotazy, které nám chodí. Vypozorovaly jsme, že se lidé často ptají na stylistiku. Kolikrát i dokážou odhalit, že je ve větě něco špatně, jenže pak se zaseknou a neví, jak to takzvaně překopat. Nemusíte se vůbec děsit, tohle se stává úplně všem. Víme, jak z toho vybruslit a jak si s texty poradit.

Jak praví naše motto: „Čeština je láska.“ Těšíme se na vaši účast.


Srdečně zdraví

Karla a SabinaOblíbené příspěvky

O NÁS