O NÁS

Kdo za tímto projektem stojí? 

Jsme dvě korektorky a kamarádky z vysoké, Karla a Sabina. Spojuje nás láska k češtině a literatuře. Rády šíříme své znalosti zábavnou formou na sociálních sítích.

Cíl tohoto projektu

Čeština je sice náš mateřský jazyk, ale přesto často chybujeme. Proč tomu tak je? Představte si, že český jazyk je jako sval. Pokud ho neposilujeme, ochabne. Naším cílem je v lidech vyvolat jistou zvídavost a touhu vzdělávat se. 

Každé pondělí pro vás vytváříme diktáty na Instagramu (v příbězích), v průběhu týdne i literární kvízy. Jelikož jsme vášnivé čtenářky, tak s vámi rády sdílíme i tipy na zajímavé čtení. Baví nás především ta vzájemná interakce a vítáme i doporučení na knihy z vaší strany. Zkrátka máme na Instagramu skvělou komunitu, která nás denně motivuje. 

Nepravidelně vycházejí na tomto webu články, které považujeme za užitečné a přínosné. V roce 2020 jsme se přenesly i do audio éteru a vznikl podcast s názvem Čeština je láska. Vychází každé úterý a ukazuje češtinu z trochu jiného (našeho) úhlu pohledu. 

Naší hlavní pracovní náplní jsou korektury, ale pořádáme i vzdělávací školení na téma E-mailová korespondence. Na tomto školení vás učíme psát e-maily na profesionální úrovni. Jak jinak než zábavnou a jednoduchou formou. 

Rok 2020 je pro tento projekt přelomový, poněvadž nám vychází i kniha s názvem „100 perliček pro (ne)milovníky češtiny“. Jak už název napovídá, najdete tam nejčastější přešlapy, které jako Češi v jazyce pácháme. Na své si přijdou jak milovníci, tak i nemilovníci češtiny. Snažily jsme se dodržet nám vlastní jednoduchou a srozumitelnou formu výkladu. Nečekejte tedy žádnou výkladovou mluvnici.

Proč právě Červená propiska?

Je to v podstatě takový náš nostalgický symbol hodin českého jazyka na základní škole.

Karla

  • korektury jsou její denní chléb již pět let
  • jazyky (čeština, angličtina, němčina, španělština)
  • zakladatelka projektu Červená propiska
  • matka na plný úvazek

Sabina

  • letité zkušenosti s korekturou webových textů a tištěných médií
  • jazyky (čeština, angličtina, norština, francouzština)
  • spoluzakladatelka projektu Červená propiska
  • knihomol a kávomilDěkujeme, že podporujete náš projekt.


Populární příspěvky z tohoto blogu

Tituly: Jak koho oslovovat?